Cloud Hizmeti

Yüksek performans ve maksimum hızda bulut sunucu barındırma sayesinde zamandan kar etmenin yanı sıra aynı zamanda işletmenize özel çözüm odaklı hizmet de almanız mümkün. İhtiyacınız doğrultusunda kaynak planını dilediğiniz gibi belirleyebilir, kararsız kaldığınızda ya da teknik konularda bilgi edinmek için 7/24 destek alabilirsiniz. Bulutsa.com web sitesi üzerinden hızlıca CPU (GHz), RAM (MB) ve HDD (GB) seçimlerinizi yaptıktan sonra ödeme planını görüntüleyebilirsiniz. Ödeme planını dilerseniz aylık, dilerseniz de yıllık olarak belirleyebilirsiniz.

Bulutsa üzerinden önerilen seçimler (BSV100, BSV200, BSV400 ve BSV800) aracılığı ile de kaynak planınızı daha hızlı bir şekilde oluşturmanız mümkün. Tam da istediğiniz gibi bir işletim sistemine sahip olmak için tek yapmanız gereken profesyonel ekibimizden destek almak ya da web sitesi üzerindeki kaydırıcıları kullanmak. Kaynak planınız oluştuktan sonra güçlü donanım, yedekli altyapı, 7/24 izleme, maksimum hız vb. hizmetlerden faydalanabilirsiniz. İşletmenizin ihtiyaçlarına özel cloud (bulut) sunucunuzu özelleştirerek çok daha kısa sürede hedeflediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Kendi Cloud Sunucunu Özelleştir

İhtiyacınız olan kaynak planını oluşturmak için kaydırıcıları kullanın, ardından istediğiniz işletim sistemine sahip çok sayıda sanal makine başlatın!
ÖNERİLEN SEÇİMLER
 • CPU
  0
  GHz
 • RAM
  0
  GB
 • HDD
  0
  GB


Bulutsa Cloud hizmetinin en iyi özellikleri

Max Hız

Max Hız

Sanal özel sunucu barındırma özellikleri, ölçülen gigabit bağlantılarının hızının bu bulut makineleri için bir eksiklik olmaması anlamına gelir.

İhtiyaç fazlası

İhtiyaç fazlası

Otomatik yük devretme, verilerinizin herhangi bir donanım hatasından bağımsız olarak çevrimiçi kalacağı anlamına gelir.

7/24 İzleme

7/24 İzleme

Cloud sunucunuz dakikalar içinde Windows veya Linux ile çalışıyor olabilir.

Yedekli Altyapı

Yedekli Altyapı

Bulut sunucu barındırma makinenizdeki kaynaklar ve yazılım üzerinde tam denetime sahip olursunuz ve bunları nasıl yapılandirebileceğinize sahip olursunuz.

Cloud sunucuya neler dahil

Aktif Destek

Aktif Destek

Destek ekibimiz, herhangi bir tavsiye, yardım ve - iyi destek sağlamak için 24x7x365 kullanılabilir.

Çoklu Şablonlar

Çoklu Şablonlar

Premium cPanel ve Windows ve WordPress gibi ücretsiz şablonlara kadar çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Onlar da yüklenmek için çok hızlı.

Esnek Çözümler

Esnek Çözümler

Ölçeklendirilebilir bulut sunucularımız, işinizin etkinliği ile büyümek ve bunlara tepki vermek için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlar. Trafik artışlarını karşılamak için hiçbir zaman yukarı ve aşağı ölçeklendirmeniz gerekmez.

Güçlü Donanım

Güçlü Donanım

Altyapımız, güvenebileceğiniz bir platform sağlayarak Cisco, HP ve IBM gibi büyük endüstri isimleriyle birlikte oluşturulmuştur.

Sık Sorulan Sorular

Bulut Sunucu nedir?

Bulut sunucu, kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan, dinamik olarak ölçeklendirilebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir %100 yedekliliğe sahip bir sanal sunucu hizmetidir.

Sanal Sunucu hizmetlerinde paylaşımlı İşlemci ve RAM yüzünden düşük performans alıyorum. Sizde de aynı mı?

Kesinlikle Hayır. SSD Bulut Sunucu hizmetlerimizde satın aldığınız kaynağa göre %100 RAM ve İşlemci rezervasyonu yapılmaktadır.Bu nedenle SSD Bulut Sunucu hizmetlerimizde neredeyse fiziksel sunucu ile aynı performans elde edersiniz.

SSD Bulut Sunucu Hizmeti Kurumsal İhtiyaçlar İçin Uygun mu?

Kesinlikle. SSD Bulut Hizmeti genel olarak %100 yedeklilik üzerine kurulmuş tamamen kurumsal bileşenlerden oluşan bir bulut hizmetidir. SSD Bulut Sunucu hizmetimizden halihazırda 1000 den fazla işletme faydalanmakta. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan en güçlü ve kurumsal bulut altyapılarından birine sahibiz.

SSD Depolama Cihazlarının Avantajı Nedir?

SSD Bulut Sunucunuzun disk erişim hızları (I/O Latency) ve disk veri iletim kapasitesi (I/O Throughput), mekanik diskli bir sunucuya göre muazzam derecede artar ve bunun sonucunda uygulamanız çok daha hızlı çalışır.

SSD bulut sunucularda hangi işletim sistemlerini destekliyorsunuz?

Windows bulut sunucularımızda Windows 2016, Windows 2012R2 ve Windows 2008R2 işletim sistemleri desteklenmektedir. Linux bulut sunucularımız CentOS, CloudLinux, Debian ve Ubuntu dağıtımları ve tüm sürümlerini desteklemektedir. Bu işletim sistemlerinin dışında farklı bir işletim sistemi ihtiyacınız var ise onlar da destek kapsamımızda ve bu konuda kurumsal satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi SSD Bulut Sunucu benim için yeterli olur?

Her uygulamanın kendine göre kaynak ihtiyaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte sunucunuza ne kadar yük geleceğini de hesaplayarak sunucunuzu seçmelisiniz. Örnek verecek olursak normal web trafiğine sahip 100 adet web sitesi için SSD Sunucu 8 size yeterli gelebilir. Sunucu kapasitesi planlama konusunda müşteri temsilcilerimize canlı destek üzerinden danışabilirsiniz.

Üç aylık, altı aylık ve yıllık indirimli ödeme seçenekleriniz var mıdır?

Peşin alımlarda belirli bir oranda indirim sağlayabilmekteyiz. Siparişinizi verirken ödeme periyodunuzu seçerek bu indirim oranlarını aktif hale getirebilirsiniz.

Bulut sunucuda nasıl ek kaynak satın alabilirim?

SSD Bulut Sunucunuzda ekstra bir kaynağa ihtiyacınız olur ise lütfen yönetim paneliniz üzerinden kurumsal satış ekibimizle iletişime geçin. En hızlı ve sorunsuz bir şekilde kapasite ihtiyaçlarınız karşılanacaktır.

Bulut sunucumda istediğim uygulamaları kullanabilirmiyim?

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olan, zararlı amaç taşımayan, ve sözleşmemize aykırı olmayan her türlü uygulamayı ve web sitesini bulut sunucunuzda barındırabilirsiniz.

Özel konfigürasyon gerektiren bir web uygulamam ya da uygulamam var. Bulut sunucuda uygulamamı çalıştırabilirmiyim?

Öncelikle müşteri temsilcilerimize uygulamanızın özelliklerini iletebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz teknik ekip ile koordineli bir şekilde size gerekli cevabı vereceklerdir. Genel olarak tüm uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir fakat sunucu uygulamalarında farklı konfigürasyonlar gerektirebilir. Gerekli konfigürasyonları teknik ekibimiz sizin yerinize gerçekleştirebilir.

Satın alma gerçekleştikten sonra neden bulut sunucum hemen bana teslim edilmiyor?

Aslında sunucunuz siz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz an otomatik olarak kuruluyor ve hazır hale getiriliyor fakat firmamız müşterilerimizin kaliteli bir bulut sunucu hizmeti alabilmesi için ayrıca sunucu ve panel konfigürasyonlarını sizin yerinize gerçekleştiriyor ve bu biraz zaman alıyor. Mesai saatlerinde verilen siparişler için normal şartlarda 3 saat içerisinde bulut sunucunuz kullanıma hazır hale getirilip teslim edilir. Bu süre ekstrem durumlarda uzayabilir.

IPV6 Desteğiniz bulunuyor mu?

IPV6 desteğimiz ücretsiz ve opsiyonel olarak bulunmaktadır. Teknik Destek ekibimiz ile iletişime geçip bulut sunucunuzda IPV6 desteğinizin aktif hale getirilmesini talep edebilirsiniz.

Bulut sunucu yönetimi size mi ait?

Bulut Sunucu sistem yönetimi tamamen müşteriye aittir. Bulutjet.com, bulut sunucunuzun kurulumlarını ve konfigürasyonunu tamamladıktan sonra müşteriye sunucusunu teslim eder. Bulut sunucu yönetimi, fiziksel sunuculara göre cok daha kolaydır. Müşteri kontrol paneller aracılığıyla sitelerini ve sunucusunu yönetebilir. Müşterimiz zor durumda kaldığı durumlarda iyi niyete dayalı olarak sunucu yönetiminde yardımcı olmaktayız.

Sunucu yönetimi ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum ve bulut sunucumu sizin yönetmenizi istiyorum.

Özellikle sunucu yönetimi ile uğraşmak istemeyen kurumsal firmalar , eticaret siteleri ve özel uygulama bulut sunucuları için 2. seviye sistem yönetim hizmetimiz bulunmaktadır. $35.75 /Ay gibi bir ücretle sunucunuzun yönetimini ve sunucu servislerinin kontrolünü deneyimli sistem mühendislerimiz yapabilmektedir.